animasyon-motion-graphic

VideoSanat; her konuda yaratıcı ve özgün animasyon ve hareketli grafikler (motion graphic) hazırlayarak akıllarda kalıcı olmanızı sağlar

Animasyon, hareketsiz görsellerin art arda sıralanarak gösterilmesiyle meydana çıkan hareketli görüntü demektir. 2D animasyon, 3D animasyon, geleneksel animasyon, stop-motion gibi çok sayıda tekniği ve türü bulunmaktadır. Hareketsiz görüntülerin hareketlendiriklmesi olayının genel adın animasyondur diyebiliriz. Motion graphic ise animasyonun, grafik tasarım ve metinler ile uyumlu bir şekilde birleştirilmesiyle elde edilen hareketli görüntülere denmektedir. Başarılı bir motion graphic videosu için profesyonel ve estetik grafik tasarımlar üretilmelidir. Bu yazıda animasyon ve motion graphic konuları hakkında detaylı bilgi değil, prodüksiyon süreci ve genel bilgilere yer verilecektir.

Animasyon ve Motion Grafik Videoları Nasıl Yapılır?

Animasyon ve motion grafik videolarının hazırlanabilmesi için, tüm video süreçlerinde olduğu gibi öncelikle pre-prodüksiyon sürecine geçilir ve VideoSanat’ın alanlarında uzman kişilerden oluşan deneyimli ve yaratıcı ekibi, animasyon veya motion graphic filmi için alınan brief doğrultusunda bir konsept geliştirir. Geliştirilen konsept doğrultusunda filmde seslendirme olacaksa veya motion grafik videosunda yazılar yer alacaksa, metin yazarları tamamen hedef kitleye göre düşünülmüş cümleler tasarlayarak seslendirme metni veya video metni oluşturur. Geliştirilen konsept, senaryo, seslendirme metni ve video metnine uygun olacak şekilde; kreatif direktörler, art direktörler ve grafikerler tarafından estetik ve kreatif görsel tasarım çalışmaları hayata geçirilir. Grafik tasarım çalışmalarının ardından projenin görsel stopu oluşturulur ve videographer’lar ile motion graphic sanatçıları tarafından bu görsel stoktaki grafik tasarımlar hareketlendirilir. Seslendirme, Ses&müzik prodüksiyon, dijital kurgu gibi çalışmalardan sonra animasyon ve motion graphic videoları tamamlanmış olur.

Animasyon ve Motion Graphics Filmi Fiyatları

Motion graphics veya animasyon filmlerinin fiyatları çoğu video prodüksiyon projesinde olduğu gibi konsepte bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Projede kullanılacak grafik tasarımlar, metinsel ve ses&müzik çalışmaları motion graphic filminin fiyatını belirler. Animasyon veya motion grafik videosu yaptırmak veya fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak istiyorsanız lütfen VideoSanat ile iletişime geçiniz.