belgesel

VideoSanat; uzman kadrosu ve teknolojik ekipmanlarıyla belgeselleri vurucu bir şekilde çeker ve alanında etki yaratmasını sağlar.

Belgesel çekmek için öncelikle geniş bir ekipman parkuru ve profesyonel kişilerden oluşan deneyimli bir ekibe ihtiyaç vardır. VideoSanat, bünyesinde bulundurduğu yönetmenler, konsept geliştiriciler, metin yazarları, grafikerler, videographer’lar, ses tasarımcıları ve kameramanlar ile alanında etki yaratacak belgesel prodüksiyonları gerçekleştirir. VideoSanat’ın üst düzey stüdyolarında hayata geçirilen çalışmalarla tasarlanan belgesel filmi, projenin amacına ulaşması için büyük bir titizlikle çalışılarak tamamlanır. Konseptini müşteri tarafını belirleyeceği belgesellerin çekimi dışında, talep ve beklentilere; doğru brifinge göre belgesel konsepti ve senaryosu geliştirilir. Bu konsepte göre prodüksiyon tamamlanır.

Belgesel Çekimi Nasıl Yapılır?

Belgesel çekimi tüm video prodüksiyon süreçlerinde olduğu gibi pre-prodüksiyon, prodüksiyon ve post prodüksiyon aşamalarından oluşur. Müşteri bir belgesel konsepti ve senaryosu geliştirmişse, VideoSanat’ın dinamik ve deneyimli ekibi tarafından bu doğrultuda çekimler gerçekleştirilerek belgesel filmi için görsel stok oluşturulur. VideoSanat’ın yönetmenleri, konsept geliştiricileri ve metin yazarları konsept ve senaryo oluşturarak pre-prodüksiyon aşaması için gerekli çalışmaları gerçekleştirir. Talep dahilinde, belgeselin konseptine göre grafik tasarım çalışmaları da yapılarak projenin görsel stoğuna eklenir. Post-prodüksiyon sürecine geçilen projede profesyonellerce seslendirme, ses&müzik prodüksiyonu, dijital efektler, ihtiyaç dahilinde animasyon ve motion graphic tasarımları ve kurgu/montaj çalışmaları gerçekleştirilerek belgesel videosu tamamlanır ve müşteri onayına sunulur.

Belgesel Çekim Fiyatları

Belgesel filmi çekmek veya bir belgesel tasarlamak için gereken bütçe, projenin konseptine ve içeriğine göre değişiklikler gösterir. Belgeselin süresi, oyuncu/oyuncular, formatı; konsept ve senaryo oluşturulması veya müşteriden gelen konsepte göre prodüksiyon çalışması gibi birçok faktör belgesel çekim fiyatlarını etkilemektedir. Belgesel çekimi yaptırmak veya yeni bir belgesel tasarlamak isteyen müşterilerin, bütçe konusunda net bir bilgi almaları için bizimle iletişime geçmelerini rica ederiz.