egitim-videoları

VideoSanat; eğitim videolarında mesajı ve bilgiyi en doğru şekilde verecek kurgular yaparak izleyicinin öğrenmesine katkı sağlar.

Eğitim videosu hazırlamak için öncelikle konu hakkında detaylı araştırmalar yapılmalı ve doğruluğu kesinleşmiş bilgilere ulaşılmalıdır. Müşteri tarafından gelen brief doğrultusunda eğitim videoları, izleyicide en fazla etki yaratacak şekilde tasarlanmalıdır. Eğitim filminin başarıya ulaşması için anlatılacak konunun akıcı, pratik ve akılda kalıcı şekilde işlenmesi gerekir. VideoSanat’ın üst düzey stüdyolarındaki uzman ekibi; şirket içi kurumsal eğitim videoları, okullar için eğitim videoları, online eğitim videoları gibi eğitsel videolar tasarlama konusunda engin deneyimlere sahiptir. VideoSanat, eğitim videolarının amacına ulaşması için gereken tüm detayları büyük bir titizlikle düşünerek efektif çözümler üretir.

Eğitim Videosu Nasıl Hazırlanır?

Eğitim videosu hazırlamak veya çekmek için öncelikle eğitimi verilecek konu öğrenilmeli, bu konu hakkında kapsamlı çalışmalar gerçekleştirilmeli ve doğruluğu kesinleşmiş bilgilere ulaşılmalıdır. Eğitim bir bilgisayar programı anlatımı ise bilgisayar üzerinde program başlangıç seviyesinde kullanılarak anlatılır ve çekimi gerçekleştirilir. Bunun dışında bir eğitmenin bilgisayar üzerinde değil tahtada, kürsüde veya bir masada anlatması da olabilir. Bu, eğitim videosunun konseptine bağlı olarak değişmektedir. Eğitim videosu hazırlarken konsepte karar verildikten sonraki kısım tüm video prodüksiyon projelerinde olduğu gibi prodüksiyon ve post-prodüksiyon aşamalarından oluşacaktır. Sadece gerçek görüntüler kullanılarak eğitim videosu veya eğitim filmi hazırlamak mümkünken animasyon, motion graphic çalışmalarla da eğitim videosu hazırlanabilmektedir.

Eğitim Videolarının Etkisi

Eğitim videoları, günümüzde öğrenmenin en pratik ve etkili yollarından biridir. Eğitim kurumlarında dahi kullanılarak eğitimin daha pratik ve akılda kalıcı hale gelmesini sağlarlar. Evde online olarak veya diğer video izleme yöntemleriyle ilgi duyulan konu hakkında eğitim videosu izlemek, konu hakkında bilgi sahibi olunmasını kolaylaştırdığı gibi, kişiye profesyonelleşme yolunda da büyük katkılar sağlamaktadır. Eğitim videoları sadece bireysel olarak değil kurumsal olarak da büyük önem arz eder. Şirket içi verimliliği artırmak amacıyla kurum içi eğitim videoları hazırlamak ve bu eğitim videolarıyla kurum çalışanlarını bilinçlendirmek şirketteki verimliliği artıracağı gibi bu durum kuruma tamamen pozitif olarak yansıyacaktır. Siz de eğitim videosu veya eğitim videoları hazırlamak istiyorsanız, video prodüksiyon hizmetlerinde büyük deneyimlere sahip olan ve çözüm ortağı olduğu markalara ürettiği projelerle değer katan VideoSanat ile iletişime geçiniz.