klip

VideoSanat; şarkıyla bütünleşecek yaratıcı müzik videoları hazırlar ve şarkının videosuyla birlikte hafızalarda yer edinmesini sağlar.

Klip Çekimi ve VideoSanat

Klip çekimi VideoSanat’ın sunduğu eksiksiz hizmetlerden biri olmakla birlikte prodüksiyon dünyasının üzerinde titizlikle durması gereken bir konudur. Üretilen bir şarkıyı aktarırken video klip kullanmak şarkının dinleyici üzerinde yarattığı hissi etkiler ve şarkının akıllarda kalmasını sağlar. VideoSanat; bünyesinde bulundurduğu kreatif yönetmenler,  proje koordinatörleri, ses tasarımcıları, ses mühendisleri, kompozitörler, enstrümanistler, videographer’lar ve görsel tasarımcılarla klip çekimi gerçekleştirilen şarkının görüntülerle bütünleşmesini sağlayarak dinleyicide ortaya çıkaracağı etkinin maksimum olmasında doğrudan rol oynar.

Klip Çekimi Nasıl Yapılır?

Klip çekimi ya da bir başka deyişle klip prodüksiyonu gerek donanımsal gerekse ekip olarak tam profesyonellik gerektiren bir konudur. Diğer video prodüksiyon işlerinde olduğu gibi klip çekimi de pre-prodüksiyon, prodüksiyon ve post prodüksiyon aşamalarından oluşur. Pre-prodüksiyon aşamasında sanatçıdan klip çekimi konusunda bir brief alınarak sanatçının beklentileri belirlenir. Konsept geliştiriciler ve metin yazarları, klip prodüksiyonu istenen şarkıyı dinleyip analiz ederek şarkının sözleriyle görsel bütünlüğü yakalayacak bir konsept geliştirirler ve klibin senaryosunu ortaya çıkarırlar.

Klip çekiminde ikinci aşama olan prodüksiyon adımına geçildiğinde ise alanlarında uzman kişilerden oluşan video ekibi, klip projesi için gereken çekimleri gerçekleştirir. Konsept doğrultusunda, VideoSanat’ın üst düzey donanımlı stüdyolarında veya belirlenen konsepte göre klibin çekileceği yer/mekanda gerek indoor gerek outdoor çekimlerle projenin görsel stoğu oluşturulur. Proje konseptinde belirlenmişse, çekimlerle konsepte göre görsel tasarımların oluşturulması için Greenbox stüdyosundaki çekimlerle elde edilen görüntüler de bu stokta toplanır.

Klip prodüksiyonun son aşaması olan post prodüksiyon sürecinde projenin kurgu/montaj çalışmaları hayata geçirilerek görsel efektler, dijital kurgu gibi çalışmalar gerçekleştirilir. VideoSanat, şarkıyla bütünleşecek; şarkının, kliple birlikte anılmasını sağlayacak klip prodüksiyonlarına imza atar.

Klip Çekimi Fiyatları

Klip çekimi fiyatları, klip projesinin içeriğine, konseptine göre değişiklik göstermektedir. Projede kullanılacak mekan, oyuncular, görsel konsept tasarımı, efektler vb. çalışmalara göre klip çekimi ücretleri de değişmektedir. Bu kapsamda, doğru brief’ten sonra klip fiyatı hakkında fikir edinilebilir. Ürettiğiniz şarkının görsel bütünlüğü yakalayarak daha fazla kişiye ulaşmasını istiyorsanız VideoSanat ile iletişime geçin, projeniz için teklifimizi sunalım.