Dijital Medya

Anasayfa / Dijital Medya

Dijital Medya

Dijital mecralar ve sosyal medya için hedef kitleye yönelik video içerik üretimi gerçekleştiren VideoSanat, müşterilerinin ihtiyaç duyduğu dijital medya planlaması konusunda etkili çözümler üretiyor.

• İçerik Geliştirme

• İnteraktif Video

• Video Banner

• Viral Video Prodüksiyon

Dijital Medya


Dijital Medya ve Dijital Medya Planlama

Dijital medya, insanların birbiriyle iletişim kurdukları elektronik platformların genel adıdır. Elektronik ortamda yer alan tüm iletişim materyalleri (fotoğraflar, metinler, videolar, sesler ve her tür görüntüler) dijital medya içerikleri arasında yer almaktadır. Dijital medyaya yeni medya da denilmektedir. Teknolojinin ve elektronik platformların artık ceplerimize kadar girdiği günümüzde dijital medya en etkili iletişim platformları arasında yer almaktadır. Bu yüzden dijital medya planlaması hedef kitle odaklı ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Başarılı bir dijital medya planlaması için doğru bir hedef kitle analizi yapılmalıdır ve müşteri beklentilerini doğru bir şekilde ifade edecek bir brief vermelidir. Dijital platformlarda yani elektronik ortamda iletişim stratejileri belirlemeye dijital medya planlaması denir.

Dijital Medya Planlaması Nasıl Yapılır?

Dijital medya planlamasını başarılı bir şekilde yapmak için öncelikle hedef kitle, doğru analiz edilmelidir. Markanın vermek istediği mesajlar, hedef kitle üzerinde en büyük etkiyi oluşturacak şekilde tasarlanmalı, görseller üzerinde titizlikle düşünülerek hazırlanmalıdır. VideoSanat, dijital medyanın tüm sokaklarını avucunun içi gibi bilen genç ve dinamik ekibiyle dijital medya jargonlarına uygun, yaratıcı ve estetik video projeleri gerçekleştirerek yeni medyada efektif bir video planlamasına sahip olmanızı sağlar. Bu planlama müşterinin amacına ve hedef kitlenin özelliklerine göre belirlenerek buna göre stratejiler geliştirilir. Planlamada, kampanya süresince yayımlanacak olan videoların yayımlanma tarihlerinden hangi mecralarda nasıl yayımlanacağına kadar tüm ayrıntılar planlanır. Videoların yayımlanmasıyla potansiyel müşterilerin davranışları analiz edilir. Hedef kitle ile videolar arasındaki etkileşim, hedef kitlenin videoya verdiği tepkiler raporlanarak planlamanın verimliliği ölçülebilir. Bu raporlardan sonra ihtiyaç varsa, planlamada revizyonlar gerçekleştirilerek en efektif çözüme ulaşılır.

Dijital Medyada Video ve VideoSanat

Dijital medya kullanıcılarının %97,5’inin (neredeyse tamamının) video içerik tükettiği günümüzde dijital medya planlamasında videonun ne kadar önemli olduğu aşikardır. Gerek akılda kalıcılık gerekse yarattığı güven duygusuyla prestijinize artı değer katarken daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayarak müşteri sayınızın da artmasında doğrudan rol oynar. VideoSanat, bünyesindeki dijital medya uzmanlarının analizleri ve çalışmaları doğrultusunda yaratıcı, estetik, efektif ve akılda kalıcı video prodüksiyon projelerine imza atarak elektronik platformlarda ses getirmenizi ve hedef kitlenizi etkilemenizi sağlar. Artık herkesin video izlemesi, başarılı bir dijital medya planlamasında mutlaka ama mutlaka video kullanılması gerektiğini göstermek için yeterli bir durumdur.

çalışmalar

VideoSanat, sektörlerinin öncü kurum ve markaları için
tüm iş süreçlerine katkı sağlayan, yaratıcı videolar hazırlıyor.

referanslar

VideoSanat, sektörlerinin öncü kurum ve markaları için
tüm iş süreçlerine katkı sağlayan, yaratıcı videolar hazırlıyor.

hızlı teklif al

formu hemen doldurun, işletme
veya ürününüz için en uygun tekliflere
ücretsiz ulaşın.