VideoSanat; özgün ve yaratıcı reklam filmleri yaparak izleyicinin dikkatini ekrana çeker ve reklamın izlenmesini sağlar.

Reklam filmi konusunda kreatif ve etkili çözümler tasarlayan VideoSanat; marka bilinirliğini yükseltecek projelere imza atarak müşteri sayınızın artmasında doğrudan yol oynar. Akılda kalıcılık, kolay anlaşılabilirlik, özgünlük, yaratıcılık ve etkileyicilik gibi unsurların dikkate alınarak hazırlandığı reklam filmleri, kısa sürede potansiyel müşterilerin dikkatini çeker ve potansiyel müşterilerinizin gerçek müşterilerinize dönüşmesini sağlar.

Reklam Filmi Nasıl Çekilir?

Reklam filmi çekimi; pre-prodüksiyon, prodüksiyon ve post prodüksiyon aşamalarından oluşmaktadır. Yapım öncesi anlamına gelen pre-prodüksiyon aşamasında müşteriden alınan brief doğrultusunda konsept geliştirme çalışmaları gerçekleştirilir. Projenin amacına ulaşması için brief’in içeriği çok önemlidir. Doğru brief, başarıyı da beraberinde getirir. Reklam filminin doğru kişilere ulaşması için hedef kitle analizi yapılması gereklidir. Analizlerden sonra proje tamamen hedef kitleye göre şekillendirmeli, potansiyel müşterilerin dikkatini çekecek şekilde tasarlanmalı, senaryolaştırılmalıdır. Projede verilecek mesajları en etkili şekilde anlatacak cümleler özenle seçilmeli, ve doğru zamanda doğru görsellerle sunulmalıdır.

Reklam videosunun konsepti belirlenip senaryosu yazıldıktan sonra prodüksiyon aşamasına geçilir. Profesyonel video ekibi, proje için gerekli olan görsel stoğu toplamak için çekimler gerçekleştirir. Çekime gerek olmayan projelerde, animasyon veya stok görüntülerden projeye uygun olanlar seçilerek videoda en etkili şekilde kullanılır. Tasarımcılar, proje için özel olarak görsel tasarımlar gerçekleştirir ve bu görseller videographer’lar tarafından motion graphic çalışmalarıyla hareketlendirilmek üzere proje stoğunda toplanır.

Post prodüksiyon aşamasında projenin ses & müzik prodüksiyonu ve kurgu/montaj çalışmaları hayata geçirilir. Son aşamaya gelen film müşteri onayına sunulur. Müşterinin revizyon talebi olursa, bu revizyonlar videoda yapılarak proje tamamlanır ve müşteri tarafına teslim edilir.

Reklam Filmi Ücretleri

Reklam filmi ücretleri, projenin içeriğine göre farklılıklar göstermektedir. Reklam videosunun konsepti, ücretini belirler. Projede kullanılacak mekan, oyuncu, ses&müzik gibi birçok faktör, reklam filminin ücretini etkileyeceği için proje netlik kazanmadan tam bir rakam belirlemek oldukça zor ve sağlıksız bir yöntemdir. Reklam filmi ile, işinizi büyütmek istiyorsanız bizimle iletişime geçin, detayları belirleyelim, projeniz için bütçe teklifimizi sunalım.