ANİMASYON REKLAM AJANSI NE İŞ YAPAR?

Anasayfa / Blog
ANİMASYON REKLAM AJANSI NE İŞ YAPAR?
15 Eyl

Animasyon Reklam Ajansı, ürün ya da hizmetlerinizi tanımanın en etkili yolu olan video içerikler için hayal gücünüzü özgürce kullanabileceğiniz animasyon tanıtım filmleri tasarlar.

Animasyon Tanıtım Filmi Nedir?

Markanıza ait bir ürün ya da hizmetiniz var ve tanıtımını yapmak istiyorsanız karşınıza farklı video alternatifleri çıkar. Kurumsal tanıtım filmi hizmeti alabilir, masaüstü hazır görüntüler kullanarak bir çalışma yapabilir veya animasyon tanıtım filmi çalışması yaptırabilirsiniz. Tanıtım Filmi seçenekleri arasında yer alan Animasyon Tanıtım Filmi, ürün ve hizmetlerinizi yaratıcı çizgiler yoluyla anlatmanın yoludur. 2D Motion veya 3D Motion olarak hazırlanabilen Animasyon Tanıtım Filmleri, eğlenceli yapısı ve akılda kalıcı unsurlarıyla en etkili tanıtım çeşitlerinden biridir.

Animasyon Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır?

Animasyon Tanıtım Filmi yaptırmak isteyen marka, ürün veya hizmetiyle alakalı detaylı brief dosyasını Animasyon Reklam Ajansı tarafına iletir. Yaratıcı ekip tarafından tanıtımı yapılacak ürün ve hizmet hakkında detaylı araştırma yapılarak, gelen brief doğrultusunda senaryo oluşturulur. Müşteri onayına giden senaryo, tasarım ekibi tarafından storyboard’a dönüştürülür. Storyboard çalışmasında ürün veya hizmetin animasyon tasarımları yapılırken, marka renklerinin ve kurumsal kimlik öğelerinin kullanılmasına dikkat edilir. Senaryo dahilinde karakterler ve mekan gibi öğelerin de tasarımları yapılır. Onayı alınan storyboard için hareketlendirme aşamasına geçilir. Seslendirme ve müzik eklenen Animasyon Tanıtım Filmi, dijital mecralarda kullanılamaya hazır formatlarda müşteriye sunulur.

Animasyon Tanıtım Filmi Kaç Dakika Olmalı?

Animasyon Reklam Ajansı tarafına en çok gelen sorulardan biri de Animasyon Tanıtım Filmi Kaç Dakika Olmalı sorusudur. Animasyon Tanıtım Filmi çalışması için öngörülen ideal süre 1 dakikadır. Ancak yapılacak işin ayrıntılarına göre çalışmanın süresi uzayabilir. Animasyon Tanıtım Filmi hazırlanırken YouTube mecrasında dinamikleri göz önüne alınarak ilk 5 saniyenin dikkat çekici olmasına özen gösterilir. YouTube için herhangi bir süre sınırlaması bulunmazken, Instagram postları için 1 dakikayı aşmamak hayli önemlidir. 1 dakikayı aşan Animasyon Tanıtım Videoları, Instagram’ın video paylaşma özelliği olan IGTV’de izlenebilirken, 1 dakika ve altı çalışmalar, markanın ana sayfasında ve kullanıcı timeline’larında da post olarak izlenebilir, etkileşimi artabilir.

Animasyon Tanıtım Filmi Ücretleri Ne Kadardır?

Animasyon Tanıtım Filmi Ücretleri de markaların Animasyon Reklam Ajansı tarafına en çok yönelttiği sorular arasındadır. Animasyon Tanıtım Filmi çalışmaları için belli bir ücret politikası olmamakla birlikte, çalışmanın süresine göre fiyatlandırma yapılabilmektedir. Filme eklenecek stok görüntü ve müzik ücretleri, seslendirmen kaşeleri gibi ekstra özellikler de Animasyon Tanıtım Filmi Fiyatları konusunda belirleyici etkenler olarak öne çıkar.

Hangi Animasyon Reklam Ajansı ile Çalışılmalı?

Animasyon Reklam Ajansları arasında daha önceki referans çalışmalarıyla öne çıkan firmalar tercih edilmelidir. Kendi bünyesinde, alanında uzman 2D Motion ve 3D Motion artistler bulunan, yerel ve global birçok markaya Animasyon Tanıtım Filmi çalışmaları yapmış VideoSanat’ın eğlenceli, yaratıcı ve etkili referans çalışmalarına göz atmak için www.videosanat.com adresini ziyaret edebilir; animasyon film çalışması projeleriniz için teklif talebinde bulunabilirsiniz.