TURİZM SEKTÖRÜNDE YENİ BİR TANITIM YÖNTEMİ: 3D SANAL TURLAR

Anasayfa / Blog
TURİZM SEKTÖRÜNDE YENİ BİR TANITIM YÖNTEMİ: 3D SANAL TURLAR
20 Oca

Günümüzde tüketici alışkanlıkları değişiyor. Müşterilerin satın alma kararlarını en çok deneyimleri etkiliyor. Turizm sektöründe ise müşteriler, konaklama yapacakları tesis seçimlerinde mümkün olduğunca tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Kendilerine sunulacak hizmeti önceden görebilmek ve nasıl bir ortamda konaklayacaklarını bilmek, hem yerli hem de yabancı turizm müşteriler için yüksek bir önem arz ediyor.

Bu noktada ise otel tanıtımları konusunda fark yaratan işletmeler, daima bir adım öne geçiyor. Müşteriler, sadece alanlarının fotoğraflarını yayınlayan oteller yerine konaklama alanlarının tüm detaylarını içerik olarak sunan tesisleri tercih ediyor.

Tanıtımlarınız İçin Yeni Bir Boyut: 3D Lazer Sanal Tur

Türkiye’nin sektörlerinde lider kurum ve markaları için tüm iş süreçlerine katkı sağlayan, yaratıcı videolar hazırlayan VideoSanat, turizm sektöründe fark yaratmak isteyen işletmeler için 3D Sanal Tur içerikleri hazırlıyor.

3D Lazer Sanal Tur içerikler ile oteller, odalardan lobi alanlarına, masaj salonlarından eğlence parklarına, havuzlardan plajlara, bar alanlarından restoranlarına tüm alanlarını tüm ayrıntılarıyla dijitale aktarıyor. Potansiyel müşteriler, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar diledikleri an oteli ziyaret edebiliyor.

Turizm sektörü tanıtımları için yeni nesil araçlar, yeni pazarlama yöntemleri yaratıyor. 3D Lazer Sanal Tur içerikleri tüm tanıtım faaliyetlerinin dijitalleştiği bir dönemde turizm sektörü için benzersiz bir araç haline geliyor. Otel tanıtımları sanal gerçeklik yöntemi sayesinde misafirleriyle satış odaklı bir etkileşim kuruyor.

Bilgilendirme Pinleri ile İçerik Ekleme

Misafirler, otel hakkında öğrenmek istedikleri her sorunun cevabını 3D Lazer Sanal Tur ile öğrenebiliyor. İşletmeler, tüm alanlara otel hakkında bilgilendirme pinleri ekliyor, tüm alanlar hakkında spesifik bilgi içerikleri yerleştiriyor. Misafirler, 3D Lazer Sanal Tur ile otelleri ziyaret ederken diledikleri alandan gezintiye başlayabiliyor, diledikleri alanı inceleyebiliyor.

Bilgilendirme pinlerinin içine sadece yazı ekleyebileceği gibi, etkileşimli fotoğraflar ve etkileşimli videolar da ekleyebiliyor.

Örneğin, 360 derece sanal tur ile dijital otel ziyareti misafirler, lobi alanına geldiklerinde önceden video çekimi yapılmış bir sunucudan otel hakkında bilgi alabiliyor. Restoran alanını ziyaret eden bir misafir de yine benzer şekilde otel şeflerinden videolu bilgilendirmeler alabiliyor.

Böylece, oteller 3D Lazer Sanal Tur ile misafirlerine adeta dijital alanda otel info turu yaptırmış oluyor. Tüm alanlarını detaylı olarak aktarıyor ve misafirlerine benzersiz bir deneyim sunuyor.

Oteller İçin 3D Lazer Sanal Tur Nasıl Hazırlanıyor?

VideoSanat’ın alanında uzman ekipleri tarafından tesiste keşif gerçekleştiriliyor ve çekim planı oluşturuluyor. Ardından işletme tarafından talep edilen tüm alanlarda 360 derece çekim yapabilen özel kamera ekipmanlarıyla çekimler gerçekleştiriliyor. 360 derece panoramik çekim sonucu elde edilen tüm görüntüler 3 boyutlu bir model haline getiriliyor. Hazırlanan 3 boyutlu model, tüm platformlarda kullanılabilecek linkler haline getiriliyor ve teslim ediliyor.

Çekimi yapılan her alan VideoSanat tarafından Matterport sunucusunda barındırılırken, işletmeler kullanacakları alanlara sadece bir link eklemesi yaparak, 3D Lazer Sanal Tur içeriklerini hedef kitlelerine kolaylıkla ulaştırabiliyor.

3D Lazer Sanal Turlar Tüm Cihazlarda Kullanılabiliyor

3D Lazer Sanal Tur içerikleri, tüm mobil cihazlarda ve bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Ayrıca 3D Lazer Tur içerikleri, Google Haritalar’a da yüklenerek, dijital alandaki etkiyi artırıyor.

İşletmeler, 3D Lazer Sanal Tur içerikleri üzerinden istedikleri gibi ölçülendirme yapabiliyor, ziyaretçilerin de ölçü almalarına imkân sağlayabiliyor. Platform içinden diledikleri zaman diledikleri kadar 4K çözünürlükte dijital çıktılar alabiliyor.