TANITIM FİLMİ ÇEKİMİ NEDİR? EN ETKİLİ TANITIM FİLMİ ÇEKİMİ NASIL YAPILIR?

Anasayfa / Blog
TANITIM FİLMİ ÇEKİMİ NEDİR? EN ETKİLİ TANITIM FİLMİ ÇEKİMİ NASIL YAPILIR?
31 Ağu

Markanızı, geçmişinizi, vizyonunuzu, misyonunuzu, ürün ve hizmetlerinizi tüm detaylarıyla ve en etkili şekilde anlatmanın yolu tanıtım filmi çekimi ile siz de hedef kitlenize kolayca ulaşabilirsiniz.

Tanıtım Filmi Çekimi Nedir?

Bugün, üretim alanlarınız ne kadar büyük, hizmet sahalarınız ne kadar geniş olursa olsun hedef kitlenize tüm bunların tanıtımını yapmak için ihtiyacınız olan tek şey tanıtım filmi çekimi olur.

Tanıtım filmi çekimi, markanıza ve ürettiğiniz değerlere dair her şeyi bir arada ve etkili şekilde anlatan bir pazarlama yöntemidir.

Tanıtım filmi çekimi, tek bir ürün, kişi, kurum, marka, girişim veya hizmet hakkında bilgilendirme yapmak için kullanılan en etkili iletişim stratejilerinden biridir.

Tanıtım filmi çekimi gerçekleştiren bir marka, kurum ya da kişi, bunu bir pazarlama aracı olarak kullanır. Dünyanın her yerine gönderebilir, milyonlarca kişiye ulaştırabilir.

Web sitesi, sosyal medya hesapları gibi platformlarında yayınlayabilir, fuarlarda değerlendirebilir, internet reklamları için kullanabilir. Hızlı, net ve etkili bir iletişim aracına sahip olmuş olur.

Tanıtım Filmi Çekimi Nedir? sorusunu aratan kullanıcılar, farklı tanıtım filmi çeşitleri ile karşılaşabilir.

Kurumsal Tanıtım Filmi Çekimi de bunların en başında gelenlerden biridir. Kurumsal Tanıtım Filmi Çekimi, ürün veya hizmetlerini anlatmak isteyen seçkin kuruluşların tercih ettiği iletişim yöntemlerinden biridir.

Dil olarak daha kurumsal bir üsluba sahiptir ve tasarımlarında da ilgili kurumun kurumsal renklerinin kullanmasına özen gösterilir. Filmin marka ile bütünleşmesi sağlayan tanıtım filmi örnekleri arasında yer alır.

Kurumsal Tanıtım Filmi Çekimi için genellikle kurumun kuruluş hikâyesiyle başlamak tercih edilir. Ardından günümüze kadar elde ettiği başarılar ve büyüme rakamları verilir.

Bugünün verileri ve gelecek vizyonu aktarılarak final haline getirilir. Kurumsal Tanıtım Filmi Çekimi esnasında kurumun kendi yöneticileri ve çalışanları da kamera karşısına geçer. Çalışma alanları gösterilirken doğal bir görüntüler elde edilmesi amaçlanır.

Tanıtım filmi çekiminin önemi de bu noktada ortaya çıkar. Kurumun çalışanlarıyla birlikte ortaya çıkaracağı bir tanıtım filmi, hem iç iletişim için önem taşır hem de kurumun dışarıya vereceği mesajlar için etkili bir yöntem haline gelir.

Tanıtım filmi çekiminin önemi hakkında daha fazla bilgi edinmek için uluslararası araştırmalardan da destek alabiliriz.

Örneğin bir kurum, marka iletişimi dâhilinde bir dergiye röportaj verebilir. Ancak kullanıcıların basılı kaynakları okuma süresi oldukça azaldığı bilinmektedir. Buna karşılık iki yıl içinde internet trafiğinin %82’sini video içeriklerin oluşturacağı öngörülmektedir.

Yine Forbes verileri de video içerik ile hazırlanmış tanıtım çalışmalarının, müşterilerin %90’ının satın alma kararlarını etkilediğini, %64’ünün ise video içerik ile karşılaştıktan sonra satın alma olasılığının daha da yükseldiğini göstermektedir.

Bu bağlamda tanıtım filmi çekiminin önemi hakkında bilince sahip kurumlar, iletişim stratejilerini buna göre belirlemekte ve pazarlama faaliyetlerini yeni dönemin en etkili iletişim aracı video ile gerçekleştirmektedirler.

Tanıtım Filmi Çekimi Nasıl Yapılır?

Tanıtım filmi çekimi nasıl yapılır? sorusuna cevap arayan kullanıcılar bu konu hakkında öncelikle konusunda uzman bir video prodüksiyon şirketleri ile çalışmayı tercih ediyor.

Tanıtım Filmi Çekimi yapılacak kurumdan gerekli bilgilendirmeler alındıktan sonra senaryo yazımına başlanıyor.

Senaryo onayından sonra Tanıtım Filmi Çekimi yapılacak alana keşif için giden ekip tarafından çekim planı oluşturuluyor. Çekim planı dâhilinde belirlenen günlerde çekimin yapılacağı alanda uzman ekipler hazır bulunuyor ve Tanıtım Filmi Çekimi gerçekleştiriliyor.

Tanıtım Filmi Çekimi esnasında tüm kamera, ışık ve ses sistemleri hazır bulunduruluyor ve her biri kendi uzman teknik personelleri tarafından kullanılıyor.

Çekim aşamasının ardından kurgu, montaj, renklendirme ve seslendirme işlemleri gerçekleştiriliyor. Tüm hazırlıkları tamamlanan tanıtım filmi kuruma onay için gönderiliyor. Kurumdan gelen taleplere göre varsa revizeleri yapılıyor ve ardından teslim ediliyor.

Tanıtım Filmi Çekimi Fiyatları filmin içeriğine göre değişkenlik gösteriyor. Çekimler için kaç gün harcanacağı, çekimlerde kaç personel bulundurulacağı, ekstra ekipmanların da kullanılıp kullanılmayacağı tanıtım filmi çekimi fiyatları için belirleyici etkenler haline geliyor.

Tanıtım filmlerinde, tanıtım filmi çekimi sırasında elde edilen görüntülerin yanı sıra motion tasarımlar ve stok görüntülerle de destek sağlanabiliyor. Özellikle kurumlar hakkındaki rakamsal veriler, infografikler gibi unsurlar gerçek görüntülerin üzerine eklenebiliyor.

Tanıtım filmi çekimi fiyatları bir işletmenin pazarlama giderleri göz önüne alındığında oldukça avantajlı bir kalem olarak öne çıkıyor.

Tanıtım filmi çekimi gerçekleştiren bir kurum, hazırlanan tanıtım filmini uzun süre boyunca kullanabiliyor, ürün ve hizmetleri hakkında en etkileyici tanıtımı, en hızlı şekilde en düşük maliyetlerle gerçekleştirebiliyor.

Siz de markanız, ürününüz veya hizmetiniz için en uygun maliyetlerle en etkili Tanıtım Filmi Çekimi gerçekleştirmek için VideoSanat ile iletişime geçebilirsiniz.

Video konusunda Türkiye’nin en efektif çözümlerini sunan video içerik ajansı VideoSanat ile gelişen ve değişen iletişim akımlarına uygun stratejilerle, standartların dışında videolar için iş birliği yapmak istiyorsanız proje koordinatörlerine ulaşabilirsiniz: 0212 327 17 81 • info@videosanat.com