YENİ ÇAĞIN PAZARLAMA YÖNTEMİ VİDEO İÇERİK NEDİR, ETKİLİ BİR VİDEO İÇERİK NASIL YAPILIR?

Anasayfa / Blog
YENİ ÇAĞIN PAZARLAMA YÖNTEMİ VİDEO İÇERİK NEDİR, ETKİLİ BİR VİDEO İÇERİK NASIL YAPILIR?
04 Şub

İçerik dediğimizde aklımıza web siteleri, sosyal medya platformları, bloglar, elektronik kitap ve dergiler, galeriler ve podcastlerde yer alan video, fotoğraf, yazı ve ses dosyaları geliyor. Günümüzde bunların arasında ise en çok video içerik çalışmaları öne çıkıyor.

Böylece ürün veya hizmetini tanıtmak isteyenler, dijital ortamda geniş kitlelere en etkili şekilde ulaşmak ve mesajlarını en hızlı ve net şekilde vermek için, bilgilendirici ve merak uyandırıcı video içerik çalışmalarına yöneliyor.

Bir marka, bir kurum veya bir kişi, vermek istediği mesajı ya da tanıtmak istediği ürün veya hizmeti en hızlı şekilde video içeriklerle iletebiliyor. Çünkü kullanıcılar, arama yaptıkları konu hakkında en çok video içerik dosyası bulunan linkleri tercih ediyor.

Öyle ki, aradığı bir ürün hakkında satın alma karar aşamasından önce detaylı bilgi almak isteyen bir kullanıcı, hedefindeki ürünün video içerik ile hazırlanmış tanıtım materyallerini arıyor.

Video içerik ile tanıtımı yapılan ürün ve hizmetler, akılca kalıcılık oranını %70 artırıyor. Bu etki ile sadece iki yıl içinde internet trafiğinin %82’sini video içeriklerin oluşturacağı öngörülüyor.

Geleceği yakalayan şirketler de bu etkinin farkında. Günümüzde İşletmelerin %85’i video içerik çalışmalarını bir pazarlama aracı olarak kullanıyor. Video içerik çalışmalarını bir pazarlama aracı olarak kullanan şirketlerin de %93’ü bu sayede yeni müşteriler ediniyor.

 

Forbes verileri de video içerik ile hazırlanmış tanıtım çalışmalarının, müşterilerin %90’ının satın alma kararlarını etkilediğini, %64’ünün ise video içerik ile karşılaştıktan sonra satın alma olasılığının daha da yükseldiğini gösteriyor.

Bugün YouTube, Google’dan sonra en büyük ikinci arama motoru konumunda yer alıyor. Bu bilgi dahi, kullanıcıların bilgi almak için video içerik dosyalarına güvendiğini bize gösteriyor. Çünkü video içerikler, aranan bilgiyi en hızlı ve net şekilde kullanıcıya aktarıyor.

Video içeriğin önemi her geçen gün artarken şirketler, konusunda uzmanlaşmış video içerik ajansı ile çalışmayı tercih ediyor.

Yaratıcı içerik fikirleri ve etkili planlama yöntemleri sunan, çağın trendlerinin ışığında yöntemler geliştiren ve son teknolojik ekipmanlar kullanan bir video içerik ajansı sizin için hazırladığı video içeriklerle ürün ve hizmetlerinizi en etkili şekilde tanıtmanızı sağlar.

Sizi anlayan bir video içerik ajansı ile sizin en iyi şekilde anlatacak bir tanıtım videosu çekebilir, ürünlerinizi en etkili şekilde tanıtacak bir ürün tanıtım videosu sahibi olabilirsiniz.

Yolun başında bir startup şirketiyseniz fikirlerinizi yaratıcı bir motion graphic filmi veya infografik video aracılığıyla aktarabilir, etki yaratan bir sunum hazırlayabilirsiniz.

Konusunda uzman bir video içerik ajansı size imaj tanıtım filmi, kurumsal tanıtım filmi, firma tanıtım filmi, ürün tanıtım filmi, fabrika tanıtım filmi, web sitesi tanıtım filmi, mobil uygulama tanıtım filmi konularında çözümler sunar.

Aynı zamanda iç iletişim faaliyetleriniz için iş sağlığı ve güvenliği videoları, testimonial videolar, duyuru videoları, insan kaynakları videoları gibi içerikler de sağlar.