3D LAZER SANAL TUR VİDEOLARI NEDİR VE NASIL HAZIRLANIR?

Anasayfa / Blog
3D LAZER SANAL TUR VİDEOLARI NEDİR VE NASIL HAZIRLANIR?
20 Oca

3D Lazer Sanal Tur Videoları, lazer özelliği bulunan yüksek çözünürlüklü kameralar ile çekilen 360 derece panoramik fotoğrafların nokta bulutuna dönüştürülmesinden ve ardından 3D modelleme teknolojisi ile entegre edilmesiyle sağlanan içeriklerden oluşur.

Yeni nesil bir sanal tur teknolojisi olan 3D Lazer Sanal Tur Videoları potansiyel müşterilerinize ve hedef kitlenize interaktif bir mekân deneyimi sunar, dünyanın her yerinden 7 gün 24 saat ziyaret edilebilmenizi sağlar.

Mekânlarınızın 3 Boyutlu Dijital İkizi olan 3D Lazer Sanal Tur Videoları; konaklama, emlak, inşaat, eğitim ve sigorta sektörleri başta olmak üzere birçok sektörde geleceğin pazarlama stratejileri arasında önemli bir konumdadır.

VideoSanat’ın konusunda uzman deneyimli ekipleri tarafından lisanslı Matterport yazılım teknolojisi kullanılarak hazırlanan 3D Lazer Sanal Tur Videoları ile potansiyel müşterilerinize ve hedef kitlenize artırılmış bir gerçeklikle gezinti imkânı sunabilirsiniz.

3D Lazer Sanal Tur Videolarının en önemli özellikleri arasında, sanal turun içine interaktif etkileşim öğeleri ekleyebilme imkânı yer alır. İnteraktif bir ortam deneyimi sunan ve yüksek çözünürlüklü 360 derece video içeriklerden oluşan Sanal Tur Videoları ile tüm alanlarınıza özel multimedya içerikler oluşturabilirsiniz. Bu içeriklere tanıtım videolarınızı ekleyebilir, sosyal medya hesaplarınız için köprü bağlantılar, bilgilendirme notları, sunumlar, kataloglar veya fotoğraflar yerleştirebilirsiniz.

Matterport 3D Sanal Tur Videolar, bilgisayar, telefon ve tablet gibi tüm internet özellikli cihazlarda oynatılabilir. VR gözlüklerle de deneyimlenebilir. 3D Lazer Sanal Tur Video içeriklerinizi web sitenize entegre edebilir, sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir, mail veya WhatsApp ile direkt olarak da iletebilirsiniz.

3D Lazer Sanal Tur Video hazırlık aşaması için Türkiye’nin en etkili video prodüksiyon ajansı VideoSanat’ın deneyimli ekibi önce mekanınıza keşfe gelir ve çekim planı oluşturulur. Ardından mekanınızın iç ve dış alanlarının her birinden 360 derece görüntüler ve tarama verileri vasıtasıyla 3 boyutlu çekimler gerçekleştirilir. Çekim sonrası elde edilen 360 derecelik panoramik görüntülerin tamamı 3 boyutlu bir model haline getirilir. Mekanınızın hazırlana 3 boyutlu modeli, tüm platformlarda kolaylıkla kullanılabilecek şekilde link haline getirilir ve size teslim edilir.

VideoSanat tarafından çekimi yapılan her mekân, Matterport sunucusunda barındırılır. 3D Sanal Tur videoları için web sitenizde herhangi bir ekstra alana ihtiyacınız yoktur.

Mekanınızın şematik ve 2 boyutlu kat planınızı çıkaran Sanal Tur Videoları ile alanlarınızın dilediğiniz noktasını ölçülendirebilir ve ziyaretçilerin dilerlerse içeriden ölçü alabilmelerine olanak sağlayabilirsiniz.

Ayrıca 3 Boyutlu Sanal Tur içeriğinizi Google Maps’e de yükleyerek dijital alandaki varlığınızı artırabilir, platform içinden istediğiniz açıdan 4K çözünürlükte dijital çıktılar da alabilirsiniz.