BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNİN VİDEO İLETİŞİM PARTNERİ: VİDEOSANAT

Anasayfa / Blog
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNİN VİDEO İLETİŞİM PARTNERİ: VİDEOSANAT
13 Ağu

“İstanbul’un Kalbinde Bir Dünya Üniversitesi” mottosuyla öğrencilerini geleceğin dünyasına hazırlayan Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin iletişim sektörüne adapte olmalarını sağlayan programlar oluşturuyor. Bu doğrultuda sektörün en önemli markaları arasında konumlanan VideoSanat ile işbirliği yapan Bahçeşehir Üniversitesi, İletişim Fakültesi öğrencilerinin video marketing konusunda deneyim kazanmasına yardımcı oluyor.

Sektörel İş Birlikleri ile Eğitim Modeli” adıyla 2014- 2015 akademik yılından bu yana faaliyetler yürüterek öğrencilerin sektörün önemli markaları ile bir araya gelmesi hedefleniyor. BAU İletişim fakültesi öğrencileri, bu iş birlikler sayesinde iletişim dünyasında farklı alanlarda çalışarak meslek pratikleriyle erkenden tanışma ve sektörel deneyime sahip olma şansını yakalıyor.

2017-2018 akademik yılında partner sayısını 18’e yükselten Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi; iletişim alanın farklı disiplinlerinde yer alan şirketleri “İletişim Tasarımı” genel başlığı altında bir araya getiriyor.
3. ve 4. Sınıf öğrencilerinin farklı iletişim alanlarında çalışarak, sektörü daha verimli olarak deneyimleme şansı buluyor. Güz ve Bahar dönemini kapsayacak 14 haftalık programlardan oluşan “Sektörel İş Birlikleri Eğitim Modeli” her dönem öncesi Bahçeşehir Üniversitesi web sitesi üzerinden yayımlanan ve öğrencilerin programa başvurabilmelerini sağlayan formda, programa dahil olan eğitim partnerleri tarafından öğrenci profilleri incelenebiliyor.

Öğrencilerin eğitim aldıkları bölüm ve ilgi alanları doğrultusunda yaptıkları tercihler, akademik dönem başlamadan eğitim partnerlerinin insan kaynakları ekipleri tarafından inceleniyor. Mülakatlara katılan öğrenciler, programa dahil olmadan gerçek anlamda bir iş görüşmesi deneyimini yaşıyor. Mülakat sonucunda şirket yetkilileri tarafından kabul edilen öğrenciler gerçek zamanlı bir deneyim yaşama fırsatı yakalıyor.

Haftanın 3 günü eğitim partnerlerinde 2 günü ise okulda eğitimlerinde devam edecek olan Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri gerçekleştirilen tüm çalışmaları, eğitim partnerlerinin koordinatörleri ve programı yürüten BAU İletişim Fakültesi öğretim üyeleri tarafından değerlendirilerek nota dönüştürülecek. Verilen not, program dahilinde açılan ve öğrencinin fakülte danışmanı ile seçme ve genel seçmeli olarak 3 farklı ders tipinden seçtiği iki dersin dönem sonu notu olarak öğrencinin ders notlarına işlenecektir.

Videomarketing konusunda sektöründe önde gelen markaları arasında yer alan VideoSanat; BAU İletişim fakültesi öğrencilerinin sektörel alanda hem daha deneyim olmasına katkı sağlıyor, hem de bu süreci en verimli şekilde geçirmelerine yardımcı oluyor.