TANITIM FİLMİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

Anasayfa / Blog
TANITIM FİLMİ NEDEN ÖNEMLİDİR?
20 Haz

Tanıtım filmi, son yıllarda firma ve markaların mutlaka kullandığı iletişim stratejileri arasında yer alıyor. Hatta bir süre sonra, tanıtım filmi olmayan kurum veya marka kalmayacak bile diyebiliriz. Çünkü tanıtım filmleri markanızı ve işinizi sadece hedef kitleye anlatmakta kullanılmaz, iş ortaklarınız veya diğer tüm paydaşlarınız için de kullanılabilir. Örneğin bir müşteri toplantısında firmanızı sözcüklerle anlatabilirsiniz. Özenle seçtiğiniz cümlelerle karşı taraf üzerinde oldukça olumlu bir etki de bırakabilirsiniz. Peki bunu bir de video ile desteklemeye ne dersiniz? Etkili bir video izlettikten sonra yapacağınız konuşma emin olabilirsiniz ki üstünüzden birçok yükü kaldırır ve işinizi kolaylaştırır. Ayrıca müşterinizin güvenini daha kolay kazanmanızı sağlar ve olumlu bir imaj oluşturur.

Benzer durum nihai tüketiciler açısından da geçerlidir. Bir ürün almayı düşündüğünüzü ve bu ürün hakkında araştırma yaptığınızı varsayın. Birkaç rakip ürün arasında seçim yapmakta zorlandığınızı düşünün. Hepimiz buna benzer bir durumla defalarca karşılaşmışızdır. Şimdi biri hariç diğer ürünlerin fotoğraflı olsun ve özellikleri yazıyla anlatılmış olsun. Bir ürünün ise etkili bir videosu olsun. Güzel bir ses, hedef kitleye uygun bir görsel konsept ve marka ruhunu net yansıtan bir video… Seçiminiz büyük ihtimalle hatta neredeyse kesinlikle videosu olan ürün olacaktır.

Bu durumlar firmalar için de geçerlidir. Aynı işi yapan iki firmadan, tanıtım filmini izlediğiniz sizi daha çok etkileyecektir. Tabi ki tanıtım filminin kaliteli olması ve hem sektöre hem de hedef kitleye göre projelendirilmiş olması büyük önem arz eder. Hiçbir deneyim ve yetkinliği bulunmayan kişilere tanıtım filminizi yaptırırsanız ortaya kötü bir sonuç da çıkabilir. Bu da yukarıdaki olumlu durumları tersine çevirmeye yeterlidir. Kalitesiz ve özensiz bir tanıtım filmi, markanız için de kötü algılar oluşturabilir. Bu yüzden unutmamalısınız ki tanıtım filmi tam profesyonellik gerektiren bir konudur.

Biz VideoSanat olarak öncelikli hedefimizi kaliteli ve özenli iş çıkarmak olarak belirliyoruz. Hazırladığımız her tanıtım filminde, ilgili ürün, firma ve markalar için katma değer oluşturuyoruz ve bunun gözlemlenebilirliğinden büyük keyif duyuyoruz.

Tanıtım Filmi Çekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tanıtım filmi çekimi, ortaya başarılı bir video çıkarılabilmesi için her aşamasının büyük titizlikle ilerletilmesi gereken bir konudur. Firmaların yapıları en estetik açılarla çekilmeli ve iş süreçleri efektif görüntülerle anlatılmalıdır. Bunun için tanıtım filmi çekimi sırasında firmanın personelleri giyimlerine dikkat etmeli, firmanın fiziki koşulları çekim için uygun hale getirilmelidir. Tanıtım filmi için çekime gidilen bir firmada etrafın kirli olduğunu düşünün. Bu durumda tanıtım filmi çekimi efektif bir şekilde ilerlemeyecektir. Gerçek çekimlerle yapılan bir tanıtım filminin kaliteli olması için bu konulara dikkat edilmesi gerekir. Alanlarında uzman kişilerden oluşan ekibimizle diğer konularda sistematik ve titiz bir şekilde çalışarak dünya standartlarında çekimler gerçekleştiriyoruz ve işinize değer katan tanıtım filmlerine sahip olmanızı sağlıyoruz. Çalışmalar sayfamızdan, tanıtım filmi örneklerimizi inceleyebilirsiniz.

Siz de üst düzey tanıtım filmi çekim hizmetlerimizden faydalanmak için hemen bizimle iletişime geçebilir, teklif al butonundan teklif isteyebilirsiniz.