VİDEO AJANSI İLE ÇALIŞMAK NEDEN ÖNEMLİDİR?

Anasayfa / Blog
VİDEO AJANSI İLE ÇALIŞMAK NEDEN ÖNEMLİDİR?
28 Nis

Sosyal medyanın hayatımızda büyük bir yer edinmesiyle birlikte, video içerikleri ve bununla birlikte video ajansları da büyük bir önem kazanmaya başladı. Büyük küçük fark etmeden markalar, tanıtımlarını yapmak ve bilinirliklerini artırmak için dijital ortamda yayınlanabilecek video içeriklerine daha çok önem vermeye başladı.

Video ajansı hizmeti veren firmalar, kendilerine başvuran markaların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla video içerikleri üreterek müşterilerinin daha etkili tanıtım yapmasını sağlıyor. Hem daha geniş kitlelere ulaşmak hem de etkili bir imaj yaratmak için video ajansı ile çalışmak önem taşımaktadır. Video içerikleri konusunda hizmet veren ajanslar, farklı sektörlerden birçok müşteriyle sağladıkları iş birlikleri sayesinde farklı hedef kitleler hakkında daha fazla deneyime ve kaliteli videolar üretmek için gerekli ekipmanlara sahip olduklarından ortaya çıkan içerikler daha profesyonel olacaktır. Böylece marka itibarınız da güçlenecektir.

Video Ajansı Ne gibi İçerikler Üretir?

Video ajansı olarak hizmet veren firmalar, çeşitli formatlarda video içerikleri hazırlayarak müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılarlar. Video ajansı, kendisiyle çalışmak isteyen markaların kurumsal potansiyellerini değerlendirerek markaya ve hedef kitlelerine en uygun formatı seçer ve bu konuda çalışmalara başlar. Bir video ajansı, prodüksiyonlu, 2D Motion ya da masaüstü video içeriklerinden herhangi biri ya da hepsi konusunda müşterilerine çözüm üretebilir.

Prodüksiyonlu video içerikleri, cast, seslendirme, çekim ekipmanı ve çekim alanı gerektiren ve titizlikle planlanması gereken bir sürece sahiptir. Video ajansı, bu konularla deneyimli ve profesyonel çekim ekibi ile birlikte çalışarak markalar için etkileyici içerikler oluşturabilir. 2D Motion videolar ise çekim ve cast gerektirmeyen ve dijital programlar kullanılarak oluşturulan video içerikleridir. Marka imajına uygun olarak hazırlanan tasarımlar, bilgisayar ortamında hareketlendirilir ve seslendirilir. Tüm aşamalar hazırlandıktan sonra video, müşterilere ve izleyicilere sunulur.

Video Ajansı Nasıl Çalışır?

Video ajansı, markalar tarafından gelen talepleri değerlendirir. Bu talepler ajans içerisinde bulunan metin yazarları, prodüksiyon ve tasarım ekiplerine iletilir. Bu ekipler, marka tarafından sunulan talepler doğrultusunda video için gerekli olan senaryo, görsel tasarımlar, seslendirme ve prodüksiyon konusunda çalışmalara başlar ve marka için en etkili konsepti üretir. Üretilen kreatif fikirler doğrultusunda prodüksiyon ekibi, video formatına göre, gerekli cast ve çekim alanlarını belirler. Prodüksiyon amirinin onayıyla birlikte çekimlere başlanır. Çekimlerin ardından, video içeriği için gerekli olan ses ve müzik prodüksiyonları da gerçekleştirilerek süreç tamamlanır.

2D Motion videolarda ise müşteriden gelen talep doğrultusunda marka imajına uygun olarak metin yazarları tarafından bir senaryo oluşturulur. Tasarım ekibi, senaryoyu baz alarak bir storyboard hazırlar. Motion grafik uzmanları bu storyboardları hareketlendirir. Son olarak video için gerekli olan ses ve müzik prodüksiyonları tamamlanarak içerik müşteri onayına sunulur.

VideoSanat son teknoloji çekim ekipmanları ve deneyimli kreatif ekibiyle birlikte global markalar için etkili video içerikleri hazırlayan bir video ajansıdır. Bir video ajansı olarak VideoSanat, son trendleri ve çeşitli sektörlere ait hedef kitleleri takip ederek, müşterilerine tanıtım filmi, reklam filmi, 2D Motion filmler konusunda çözümler sunarak müşterilerinin marka değerini artırmaktadır.