VideoSanat’ın Çözüm Ortağı Olduğu English Home, “Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Marka” Seçildi!

Anasayfa / Blog
VideoSanat’ın Çözüm Ortağı Olduğu English Home, “Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Marka” Seçildi!
11 Mar

Facebook, Twitter ve Instagram’daki toplam organik takipçi sayısı 2,5 milyon olan English Home video ihtiyaçlarına yönelik hizmetleri, Türkiye’nin en efektif video prodüksiyon şirketi VideoSanat’tan alıyor. İki haftada bir yeni bir tema hazırlayan ve bu temayla sevenlerinin karşısına çıkan English Home, müşteri memnuniyetini de çok yüksek oranlarda yakalamayı başaran markalardan biri olma özelliği taşıyor. Türkiye sosyal medya marka endeksi SocialBrands’ın yayımladığı rapora göre Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Marka, English Home oldu.

1-28 Şubat 2017 dönemindeki sosyal medya performanslarını ölçen SocialBrands; toplam 18.794 farklı sosyal medya hesabını ve bu hesapların paylaştığı 1 milyon 398 bin 448 içeriği inceledi. İncelenen toplam etkileşim sayısı ise 726.204.095. Sayfaların hayran sayısı, ileti başı etkileşim oranı, beğeniler, yorumlar gibi etkileşim unsurlarının değerlendirildiği bu inceleme neticesinde English Home birinci olmayı başardı. English Home’un hemen ardından ise Madam Coco geldi.

Sosyal medya performans sıralamasının 3. Sırasında ise Zen Pırlanta bulunuyor. İlk 10 marka şu şekilde:

  1. English Home
  2. Madame Coco
  3. Zen Pırlanta
  4. Enza Home
  5. Mercedes-Benz Türkiye
  6. Ziraat Bankası
  7. Honda Türkiye
  8. BMW Türkiye
  9. Uğur Soğutma
  10. Koç Holding AŞ

English Home sosyal medya ekibinin yürüttüğü kampanyalar ve hedef kitleyi çok iyi analiz ediyor olması bu başarının ana kriterini oluşturuyor. English Home’un en yüksek etkileşim alan paylaşımları ise video içerikler olarak göze çarpıyor. Ekibin videolarla yürüttüğü kampanyalar, etkileşimin daha da artmasını sağlıyor.

Gelin English Home için hazırladığımız bazı videoların Instagram etkileşimlerine kısaca göz atalım.

Winterwonderland teması için tasarlanan motion graphics videomuz, 52.537 görüntüleme sayısına ulaştı ve içeriğin altına 787 yorum yapıldı.

Kış Masalı teması için hazırladığımız video ise 56.634 kez görüntülendi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için prodüksiyon gerçekleştirerek hayat verdiğimiz video da büyük beğeni topladı ve yaklaşık 60.000 kişi tarafından izlendi. İçeriğe yapılan yorum sayısı ise 1.738’e ulaştı. Kadınlar günü videosunun kısa bir versiyonu TV kanallarında da gösterildi.

VideoSanat olarak, English Home’un gösterdiği bu başarıda pay sahibi olmanın gururunu yaşıyoruz. Hizmet sunduğumuz markalara değer kattığımızın bu tür somut verilerle ölçümlenebiliyor olması ise bize ilham ve güven veriyor. Bizi tercih eden tüm markalara teşekkürlerimizi sunuyor, birlikte nice başarılara ulaşmayı diliyoruz.

-Azel Yılmaz-