İnfografik video, herhangi bir konu hakkındaki bilgilerin ve verilerin, grafikler yöntemiyle anlatıldığı videolardır. Bir video başlı başına veriler ve grafiklerden oluşarak infografik video olabileceği gibi, herhangi bir video veya tanıtım filmi gibi videoların içinde de yer alabilmektedir. VideoSanat; hayat verdiği infografik video projeleriyle, çözüm ortağı olduğu markalar için artı değer oluşturur ve söz konusu markaların bilinirliğini ve prestijini artırır.

İnfografik Video Konsepti Nasıl Hazırlanır?

İnfografik video nasıl hazırlanır sorusuna cevap verebilmek için öncelikle videosu hazırlanacak kişi, kurum veya markanın, talep ettiği infografik filmde kitlesine anlatmayı düşündüğü bilgilerin ve verilerin neler olduğunu bilmek gerekir. Videonun tamamen grafiklerden oluşan bir infografik video mu olacağı yoksa tanıtım filmi vb. bir video projesinin bir kısmına infografik tasarımların entegrasyonunun mu yapılacağı konularının belirlenmesi ve video prodüksiyon şirketine sunulan brief’te bunun belirtilmesi gerekmektedir. VideoSanat; iletişim dinamiklerine hakim ekibi ve üst düzey stüdyolarıyla, öncelikle firmanın anlatmak istediği bilgileri inceler. Bu incelemeyle eş zamanlı olarak gerçekleştirilen hedef kitle analizi, sektör analizi ve benchmarking çalışmaları neticesinde ortaya çıkan sonuçları değerlendirir ve söz konusu infografik video için en efektif video konseptini belirler.

İnfografik Film Hazırlama

İnfografik film hazırlama aşamalarından konsept belirleme aşaması tamamlandıktan sonra bu konsepte göre metin yazımı gerçekleştirilir. İnfografik filmin metnini müşterilerin kendisi gönderebileceği gibi müşteriler, VideoSanat’ın alanında uzman yazarlarının hayata geçireceği metinsel çalışmalardan faydalanabilirler. Konsept geliştirme ve metinsel çalışmaların ardından, infografik film hazırlamak için, eldeki veriler ve bilgiler, tasarımcılar tarafından grafiklere dönüştürülür ve gerekli tasarım çalışmaları gerçekleştirilir. Bu tasarım çalışmalarıyla projenin görsel stoğu oluşturulur. Motion graphics designer’lar, bu görsel stokta hareketsiz görüntüleri efektif bir şekilde hareketlendirerek videoya dönüştürür. Kurgu&montaj ve ses & müzik prodüksiyonu ile entegre bir çalışma disiplinine hayat verilerek infografik film tamamlanır ve istenilen formatlarda müşteri tarafına sunulur.

İnfografik Video Örnekleri

İnfografik video örnekleri, tamamen veri grafiklerinden oluşan infografik filmler, tanıtım filmi vb. videolara entegrasyonu gerçekleştirilen infografik videolar gibi çeşitlendirilebilir. İnfografik videolar, şirketlerin verisel bilgilerinin akılda kalıcı ve efektif bir şekilde anlatıldığı etkili videolardır. VideoSanat’ın tasarladığı infografik video örneklerini incelemek için çalışmalar kısmını ziyaret edebilirsiniz. Efektif bir infografik video tasarımına sahip olmak için bizimle iletişime geçiniz.