VideoSanat; halka en iyi şekilde hitap eden kamu spotu videoları hazırlayarak hem daha çok kişiye ulaşmasını hem de izleyicinin konu hakkında doğru şekilde bilgilenmesini sağlar.

Kamu spotu, bir konu hakkında toplumu bilinçlendirmek ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan bilgilendirici videolara denmektedir. Genellikle, kamu spotu hazırlanacak konuyla ilgili olan bakanlıkların yaptırdığı videolar, bazı kurumların sosyal sorumluluk projeleri kapsamında da gerçekleştirilmektedir. Kamu spotları toplumda farkındalık oluşturdukları için üzerinde titizlikle durulması gereken bir konudur.

Tüm çalışmaları izlemek için tıklayınız.

Kamu spotu hazırlatmak ve bütçe teklifi almak için;

0212 327 17 81
info@videosanat.com

Kamu Spotlarının Hazırlanması ve VideoSanat

Kamu spotlarını hazırlamadan önce, ilgili konu hakkında topluma verilecek mesajlar titizlikle belirlenmelidir. VideoSanat bünyesindeki yönetmenler, konsept geliştiriciler ve metin yazarları öncelikle konu hakkında gerekli analizleri gerçekleştirerek kamuda en büyük etkiyi yaratacak bir konsept geliştirirler. Sonra senaryosu ve metinleri yazılarak kamu spotu videosu için pre prodüksiyon aşaması tamamlanır. Prodüksiyon aşamasında ise, belirlenen konseptte gerçek görüntüler kullanılacaksa, VideoSanat’ın alanlarında uzman kişilerden oluşan video ekibi senaryo dahilinde çekimler gerçekleştirerek kamu spotu projesinin görsel stoğunu oluşturur. Konsept tasarımında gerçek görüntülerden oluşacak bir senaryo değil de animasyon ve motion graphic çalışmalarıyla bir kamu spotu filmi hazırlanmasına karar verilmişse; kreatif direktörler, art direktörler ve grafikerler söz konusu kamu spotu için görsel tasarım çalışmaları gerçekleştirerek projenin görsel stoğunu oluştururlar. Bu aşamadan sonra son aşama olan post prodüksiyon aşamasına geçilir ve konsepte bağlı olarak seslendirme, ses & müzik tasarımı, dijital kurgu/montaj çalışmalarıyla kamu spotu filmi tamamlanarak müşteri tarafına sunulur.

Kamu Spotu Reklamlarının Fiyatları

Kamu spotu reklamının prodüksiyon süreci tamamen konseptine bağlı olduğu için proje hakkında herhangi bir bilgi edinmeden bütçe sunmak sağlıklı ve doğru bir yöntem değildir. Bir kamu spotu filminde oynayacak oyuncu sayısı, oynayacak oyuncuların kimler olacağı, filmde oyuncu olup olmayacağı, motion graphic oluşu, senaryosu, geçtiği yer/mekan gibi birçok unsur kamu spotu filminin fiyatında doğal olarak değişikliklere sebep olacaktır. Bir kamu spotu filmi hazırlatmak veya kamu spotlarının fiyatı ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen VideoSanat ile iletişime geçiniz.